چمبر چیست؟

تاریخچه مختصر چمبر

چمبر چیست؟

تاریخچه مختصر چمبر

چمبر چیست؟

برای عضویت در قسمت مقالات آرمینکو عدد 1970 و برای عضویت در خبرنامه عدد 1 را به شماره 02188832000 پیامک نمایید.

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
بایگانی
نویسندگان
پیوندها

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۱ ثبت شده است

کلایماتیک چمبر یا چمبر رطوبت

همان طور که در مقالات قبلی آرمینکو اشاره شده، نوعی از محفظه های آزمایشگاهی که آزمون های متنوع دما و رطوبت را پوشش می دهند، چمبرهای کلایما یا کلایماتیک چمبرز هستند.

محفظه محیطی که به آن اتاق اقلیمی یا اتاق اقلیمی نیز می گویند، محفظه ای است که برای آزمایش اثرات شرایط محیطی مشخص بر روی اقلام بیولوژیکی، محصولات صنعتی، مواد و دستگاه ها و اجزای الکترونیکی استفاده می شود.

اتاق های محیط زیست چگونه کار می کنند؟ اتاقک محیطی فضای بسته ای است که در آن شرایط محیطی مانند دما و رطوبت قابل کنترل است. برخی از محفظه ها همچنین می توانند با وارد کردن اسپری نمک به داخل محفظه، خوردگی را شبیه سازی کنند. ابعاد این محفظه ها ممکن است بسته به نوع محصولی که باید آزمایش شود، بسیار متفاوت است.
تعریف. اتاقک های آب و هوا که به کابینت های رطوبت نیز معروف هستند، شرایط لازم را برای آزمایش پایداری مواد مختلف ایجاد می کنند. یک اتاقک آب و هوا می تواند برای شبیه سازی شرایط مختلف دما و رطوبت استفاده شود.
اتاق‌های رطوبت دما (همچنین به عنوان اتاق‌های آزمایش اقلیمی یا آب و هوایی نیز شناخته می‌شوند) اثراتی را که طیف وسیعی از شرایط دما و رطوبت روی یک محصول یا ماده می‌گذارند، شبیه‌سازی می‌کنند، به‌عنوان مثال تجهیزات مخابراتی یا پانل‌های خورشیدی فتوولتائیک که در معرض شرایط دمایی و رطوبتی در فضای باز قرار دارند.

 

اتاقک های رطوبت آرمینکو برای چه مواردی استفاده می شود؟ محفظه رطوبت برای تست محصول در نقاط تنظیم مختلف، از جمله حفظ رطوبت و شرایط دمایی کنترل شده برای ذخیره سازی دارو در صنعت داروسازی، تست برد مدار در صنعت الکترونیک و تست کاغذ در صنعت کاغذ استفاده می شود.
  • آرمین کو