چمبر چیست؟

تاریخچه مختصر چمبر

چمبر چیست؟

تاریخچه مختصر چمبر

چمبر چیست؟

برای عضویت در قسمت مقالات آرمینکو عدد 1970 و برای عضویت در خبرنامه عدد 1 را به شماره 02188832000 پیامک نمایید.

نویسندگان
پیوندها

همه ما هنگام خرید یک کالا، این نگرانی را داریم که آیا ادعاهای فروشنده درست است یا خیر؟ و شاید بارها از این منظر دچار سردرگمی و ضرر شده ایم و صد البته هرچه کالا تخصصی و حساس تر باشد،  قطعاً خرید، حرفه ای تر و سخت تر خواهد بود.

در بازار های پیشرفته به دلیل تنوع محصولات  از یک طرف و تنوع تولید کنندگان و اطلاعات فنی از طرف دیگر تجربه خرید امن تر و آگاه تر را برایمان فراهم می کند. دقیقاً بر عکس بازار های سنتی و غیر حرفه ای که بیشتر به اظهارات فروشنده اعتماد می کنیم و راه های آزمایش منطقی و قابل استنادی هم وجود ندارد.

به طور مثال فروشنده ای ادعا می کند محفظه ای با دمای یکنواخت 70- درجه سانتی گراد تولید کرده و محصولش با دقت یکنواختی و پایداری دمای 1± درجه سانتی گراد، قابل ارائه است و به چندین شخص و شرکت هم فروخته است!

اگر از آرمینکو بپرسید دو پیشنهاد به شما می دهد:

1- به آزمون خود آگاه باشید.

- این که آزمایش شما چیست و اساساً چه دستگاهی مناسب شماست؟

- اطلاعات فنی یا استاندارد بین المللی دارید یا خیر؟

اگر اطلاعات شما از نوع آزمایش کافی باشد، قطعاً انتخاب درست تر و آگاهانه تری خواهید داشت. هم چنین می توانید از مراجع بین المللی استاندارد یا همکاران خارجی خود این اطلاعات را جمع آوری کنید.

2- از شرکت های کالیبراسون کمک بگیرید:

شرکت های خدمات کالیبراسیون که زیر مجموعه ای از اداره استاندارد هستند را بیابید و اطلاعات تست و ادعاهای شرکت سازنده را در اختیار ایشان قرار داده تا آنها کارکرد دستگاه فروشنده را صحه گذاری کنند.این شرکت ها مانند شخص ثالثی بین خریدار و فروشنده قرار گرفته و با دریافت هزینه و انجام فرآیند کالیبراسیون، روی آن تاًثیر مثبت می گذارند.

به طور خلاصه با پیمودن دو راه ساده بالا شما به طور ضمنی آگاه تر خواهید شد و انتخاب بهتری خواهید کرد.

می توانید از وب سایت زیر جهت یافتن آزمایشگاه های خدمات کالیبراسیون بهره بگیرید:

آزمایشگاههای کالیبراسیون تائید صلاحیت شده بر اساس استاندارد17025

 

   

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی